CONIG®

2009 yılında TAC A.Ş. tarafından tanıtılan CONIG®, çeşitli modellerin bileşenlerinden, en iyi uygulamalardan, çerçeve ve standartlardan oluşan bir referans çerçevesidir. Temelindekideki tüm çerçeveler ve en iyi uygulamalar sektörde yaygın olarak kabul edilmektedir. Farklı bakış açıları getirebilseler ve nüanslarda farklılık gösterseler de, tüm bu çerçevelerin ve en iyi uygulamaların ortak amacı, IT hizmetlerinin, iş hizmetlerinin ve diğer etkinleştirici hizmetlerin sağlanmasının güvencesidir.

CONIG® (Converged Information Governance), bilgi ve ilgili teknolojileri ele alan bir yönetişim çerçevesidir. Ana odak noktası bilgidir. CONIG®, Bilgi Teknolojileri, Kurumsal Yönetim ve İş Yönetimi için yaygın olarak kullanılan modelleri temel alır.

CONIG®, kontrol hedeflerine odaklanan iç kontrol yaklaşımı ile kuruluş için değer hedeflerine ulaşmak ile performans yönetimi yaklaşımı arasında doğru dengeyi bulmayı amaçlar. Üretilen ve sunulan hizmetlerin istenilen kalite, güvenlik ve uygunluk gereksinimlerinin karşılanmasını sağlar.